Uczniowie z Miedzierzy aktywni w akcji #sadziMY!

29 i 30 września rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. We wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. To już trzecia edycja akcji. Akcję #sadziMY organizuje się po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Lasy zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.

Dlatego też uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Agnieszką Czarnecką oraz panem Tomaszem Tomaszewskim, leśniczym z Nadleśnictwa Radoszyce aktywnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadzili na terenie szkolnym jednego dęba i sześć sosen! Teraz będą już patrzeć z dumą na swoje drzewa i doceniać pracę leśników.

Bardzo dziękujemy p. Tomaszowi Tomaszewskiemu za pomoc i drzewka do posadzenia oraz naszemu niezastąpionemu woźnemu, p. Krzysztofowi Deszczyńskiemu za przygotowanie miejsc pod drzewka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *