UROCZYSTOŚCI W ZYCHACH – PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!

16 października przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem upamiętniającym pobyt naszego patrona mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” we wsi Zychy gmina Radoszyce oraz pamięci represjonowanych mieszkańców udzielających hubalczykom pomocy. Poczet sztandarowy: Igor Wróbel, Martyna Nowicka i Julia Opala, godnie nas reprezentował wśród obecnych na uroczystości. Po wstępnych przemówieniach gości oraz krótkiej części artystycznej młodzieży z pobliskiej szkoły przypominającej patriotyczną działalność żołnierzy „Hubala” nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem. Kwiaty w imieniu szkoły składali: pani dyrektor Beata Janiszewska, nauczycielka – Agnieszka Czarnecka oraz uczennice: Julia Opala i Martyna Nowicka. Po części oficjalnej wszyscy mogli skosztować pysznej grochówki oraz obejrzeć białą broń, którą posługiwał się „Hubal” i jego żołnierze.

To ważne, by społeczność naszej szkoły pamiętała o działalności „Hubala” na terenie powiatu koneckiego. Zawsze pamiętamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *