Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w kweście na cmentarzu

Kwesta na renowację starych nagrobków w Miedzierzy odbędzie się już 5. raz!

Tym razem będzie trwać cztery dni. Zbiórka prowadzona będzie 29, 30 i 31 października w godz. 10 – 16 i 1 listopada w godz. 8 – 17. Akcja ta już na stałe wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń. Mieszkańcy i przyjezdni znów będą mogli wrzucać datki do puszek.

Dotychczas zebrane pieniądze przeznaczone były na odnowę grobu ks. Jana Kwietnia, który w latach 1897-1916 i 1922 -1933 był proboszczem w parafii Miedzierza. To właśnie z jego inicjatywy w latach 1907- 1913 wybudowano Naszą piękną Świątynię, a dwa lata później murowane ogrodzenie ze schodami.

W tym roku zebrane środki będą przeznaczone na odnowienie nagrobka nieznanego żołnierza. A może i dla zawiadowcy kopalń w Kawęczynie? To od Nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w MiedzierzyOSP KRÓLEWIECOchotnicza Straż Pożarna w MiedzierzyMateusz KuletaSzkoła Podstawowa w KrólewcuSzkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy Beata Janiszewska, ks. Damian Zalewski, Grzegorz Młodawski, Anna Cholewińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *