MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W SP KRÓLEWIEC

Z inicjatywy p. Małgorzaty Michalak czytano bajki i zorganizowano konkurs na „Najciekawsze przebrania za  postać z bajki”.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK jest okazją do wielu przedsięwzięć na rzecz dzieci. Pozwala, nie tylko dzieciom, ale i  nam dorosłym, choć na chwilę  oderwać się od rzeczywistości w tym jakże „zabieganym” świecie.
Bajki i baśnie to opowiadania, które rozbudzają wyobraźnię i przenoszą nas w świat fantastycznych przygód fikcyjnych bohaterów, którzy pokonują  wiele trudności, w walce ze złem. Ci bohaterowie bajek, uczą dzieci i pomagają przezwyciężać wiele barier.

Stąd też pomysł od wielu lat, z inicjatywy szkolnej biblioteki, aby tej pięknej literaturze poświęcić więcej czasu. W tym roku  Dzień Postaci z Bajek rozpoczęto wędrówką po szkole,  różnych postaci z bajek, w role których wcielili się uczniowie klas starszych, wykorzystując  stroje zakupione w ubiegłym roku, do biblioteki z  programu NPRCz.

Bohaterowie bajek: Elfy, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, odwiedzały poszczególne klasy, czytając uczniom bajki i baśnie.
Kamila Kłębek z kl. V – Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek – Daria Górecka  z kl. V i Julita Janus z kl. VIII a;  Elfy: Maja Wychowaniec i Wiktor Meja z kl.V oraz Maja Basiak i Julia Smulczyńska z kl. VIII a, Ania Dudek i Igor Janiszewski z kl. VIII a – Kot w butach.

W kl. 0-VI –  baśnie braci Grimm, baśnie  Andersena, baśnie Charlesa Perraulta, a w kl. VII-VIII – bajki Ignacego Krasickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *