ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Królewcu. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Anna Cholewińska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, taniec, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor symbolicznym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Królewcu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez panią dyrektor i wychowawcę  panią Lidię Pakułę.

Najmłodsi otrzymali upominki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na sesję fotograficzną a następnie do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *