Szkolny Konkurs Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

7 listopada 2022 przypadała 155 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Również 7 listopada, ale 1911 roku, Maria Skłodowska-Curie otrzymała drugą Nagrodę Nobla.

Warto znać najważniejsze fakty z życia tej Kobiety sukcesu, dlatego 9 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie jako kobiety, jako matki, jako największej kobiety naukowca wszech czasów oraz jako dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów naszej szkoły z klas 5-8, którzy napisali test wiedzy o polskiej uczonej

I miejsce zajęła uczennica klasy VIII Oliwia Szymczyk

II miejsce zajęła uczennica klasy V Izabela Kwaśkiewicz

III miejsce zajęła uczennica klasy V Lena Szymanowska

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorem konkursu była pani Anna Łącka -nauczyciel biologii i chemii naszej szkoły. DZIĘKUJEMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *