Spektakularne doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze… w Królewcu

Chłopcy z kl. IV, z radością  zademonstrowali młodszym kolegom i koleżankom z kl. 0-III, swoje umiejętności zdobyte od września br. na zajęciach dodatkowych przyrodniczo-ekologicznych, prowadzonych przez p. Małgorzatę Michalak. Na tych zajęciach czwartoklasiści mają możliwość samorealizacji, odkrywania tajemnic przyrody na drodze eksperymentów  i doświadczeń. Rozwijają też kreatywność i umiejętność pracy zespołowej.                                                                                                                            

  1. Co się stanie, gdy do roztworów wody z różnymi substancjami, dodamy sok z czerwonej kapusty?
    Oskar Momot i Kornel Gorzelak w tym doświadczeniu, użyli soku z czerwonej kapusty, jako naturalnego wskaźnika do badania różnych roztworów: wody z octem, wody z kwaskiem cytrynowym, wody z proszkiem do prania, wody z sodą oczyszczaną i samej czystej wody, które w zależności od odczynu zabarwiały się na kolor: czerwony, zielony, niebieski.

2. Jak wybucha wulkan?
Widowiskowy „wybuch”, przy użyciu wody, octu, czerwonego barwnika i sody, samodzielnie wykonanego wulkanu – zademonstrowali: Bartek  Błoński i Mikołaj Czerwiński.

3. Czary, mary z magnesami… pokazali:
Kamil Błoński i Wiktor Krakowiak.

4. Jak to działa?
Swoje  hobby, którym są zjawiska elektrostatyczne – zabawę z balonem i konstrukcje elektryczne z użyciem baterii: samodzielnie wykonaną ,,lampkę” czy wiatrak zademonstrował  Adaś Cuper.

Chłopcy z  wielkim zapałem przeprowadzili doświadczenia, wykazując się przy tym dużą wiedzą, ponieważ chętnie  odpowiadali na zadane im pytania, przez obserwujących.

Nie ma wątpliwości, że taki pokaz, który odbył się na sali gimnastycznej wzbudził duże zainteresowanie oraz  zachwyt   i podziw nie tylko wśród obserwujących uczniów z klas młodszych.
A to z kolei prowadzi do nowych pytań i inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *