MAMY PODIUM na VI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miedzierzy wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w I LO w Końskich pod patronatem Starostwa Powiatowego i Instytutu Goethego w Krakowie. Celem konkursu było motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego, mobilizowanie ich do samodzielnej , systematycznej pracy, podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży, zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie.

W pierwszym etapie dwie uczennice z klasy VIII (Nikola Maleszak i Julia Koza) napisały test z zakresu wiedzy geografii krajów niemieckiego obszaru językowego.

W drugim etapie konkursu uczniowie przygotowali piękne, świąteczne kartki z życzeniami w języku niemieckim. Było ponad 80 prac. Tym bardziej należy docenić to, że

Amelia Milcarz z klasy VII uplasowała się na II miejscu.

GRATULUJEMY! Uczniowie biorący udział w tym etapie to: Igor Wróbel, Oliwia Szymczyk, Matylda Zamachowska, Natalia Opala, Martyna Czeczot oraz Amelia Milcarz. Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów . Opiekun grupy – p. Aneta Zroślak. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *