GDZIE JEST BETLEJEM… – EFEKTOWNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

20 grudnia br. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu wspólnie z zaproszonymi gośćmi radośnie przeżywała prawdę o narodzeniu Boga-Człowieka i Jego nauki miłości. Jak zawsze JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE wzbogacone zostały pięknymi kolędami i pastorałkami oraz układami choreograficznymi.
Wszystkich zebranych powitała i wprowadziła w nastrój świąteczny pani dyrektor Anna Cholewińska.  

Na początku odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu najmłodszych dzieci z oddziału zerowego i klas I-III.

Dzieci z oddziału zerowego przygotowane przez p. Krystynę Grzegorczyk
Uczniowie klasy I przygotowani przez p. Lidię Pakułę
Uczniowie klasy II przygotowani przez p. Lucynę Basiak
Uczniowie klasy III przygotowani przez p. Elżbietę Zbróg

Następnie w eleganckim salonie na spotkaniu wigilijnym o charakterze charytatywnym pojawiła się elita, która zamiast skupić się na istocie świąt Bożego Narodzenia, zajmowała się sprawami doczesnymi zagłuszającymi sumienie. Uczniowie klasy VI, VIII a i VIII b  bardzo dobrze odegrali przydzielone role i ukazali powierzchowność przeżyć współczesnego świata.

Po wymownym akcie I w pięknie udekorowanej hali pojawili się młodzi artyści z zespołu KRÓLEWIACZKI, którzy efektownie zaśpiewali historię o narodzeniu Pana Jezusa. Kolędy i pastorałki wzbogacone zostały układami choreograficznymi oraz instrumentami perkusyjnymi.

Po muzycznej opowieści na scenie pojawili się uczniowie, którzy wcielili się w role prostych, grzesznych i bezdomnych ludzi. To oni wykazali się wyrozumiałością i chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Aby podkreślić istotę narodzin Jezusa, uczniowie odczytali fragment „Orędzia z groty betlejemskiej”.

Na zakończenie Filip Błoński z kl. VI  odczytał fragment Pisma Świętego. Pani dyrektor Anna Cholewińska i przedstawiciele władz samorządowych złożyli życzenia bożonarodzeniowe.

Następnie pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz nauczycielom za przygotowanie  jasełek. Nie zabrakło także symbolicznego podzielenia się opłatkiem. Ostatnim punktem było wręczenie koszyka z cukierkami przez wójta gminy Smyków.

Swoją obecnością zaszczycili m.in.: p. Jarosław Pawelec – wójt gminy Smyków, p. Jerzy Duda -zastępca wójta, p. Danuta Jarek  – przewodnicząca Rady Gminy Smyków, p. Sylwia Dulewicz – inspektor ds. oświaty, kultury i sportu oraz rodzice młodych artystów.

Jasełka bożonarodzeniowe przygotowały panie: Jadwiga Fidor, Aneta Zroślak i Agnieszka Nowacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *