Uroczyste Pasowanie na Czytelnika Szkolnej Biblioteki!

Dnia 28.02.2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Specjalnie na tę okazję przez uczennice z koła czytelniczego została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek .

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

„My uczniowie pierwszej klasy, Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać, Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą! PRZYRZEKAMY!

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika przez dyrektora szkoły Beatę Janiszewską. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Organizatorami wydarzenia były panie: Aleksandra Kałmuk, Sylwia Dulewicz, Izabela Rutkowska. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *