W II etapie Igrzysk Matematyczno – Sportowych mamy I MIEJSCE!!!

Koniec tygodnia kończymy dobra wiadomością. Zakończyliśmy drugi etap igrzysk matematyczno-sportowych.

Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół: Kłucko, Zaborowice, Grzymałków, Królewiec i Miedzierza. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w dyscyplinach łączących ze sobą znajomość rachunków z przygotowaniem fizycznym, zręcznością, siłą czy szybkością. Zawody otworzyła dyrektor szkoły Beata Janiszewska wspólnie z dyrektor Szkoły Podstawowej w Królewcu Anną Cholewińską.

Honorowy patronat nad innowacją objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Katedra Matematyki Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach przy współpracy z Panią dr Elżbietą Zając, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wójt Gminy Smyków. Arbitrami imprezy były studentki z UJK.

Po zakończonych zmaganiach wyniki są następujące:

I miejsce SP w Miedzierzy

II miejsce SP w Królewcu

III miejsce SP w Kłucku.

Całym zawodom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera wśród uczniów i opiekunów, wyniki uzyskane przez podopiecznych były wyśmienite. Teraz szkoły będą przygotowywały się do ostatniego etapu – 19.04.2023 dla klas VII – VIII.

Serdecznie wszystkim dziękujemy! Na III etap zapraszamy do SP w Królewcu. Będzie się działo! Twórcami innowacji są: Karol Mijas, Justyna Piekarska, Sylwia Blaszyńska i Jacek Kołodziejczyk. DZIĘKUJEMY!!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *