MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU w SP Królewiec

Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królewcu udowodnili, że potrafią odegrać role, zaśpiewać  i zatańczyć. Wiedzą jak się tworzy spektakl, jaką rolę pełni reżyser, kompozytor, scenograf czy charakteryzator.

Międzynarodowy Dzień Teatru
był doskonałą okazją do wspólnej zabawy i uhonorowania teatru.Niektórzy uczniowie przybyli do szkoły w przebraniach, kostiumach, które nie zostały wypożyczone z teatralnej garderoby, ale za to świadczyły o kreatywności i nieograniczonej wyobraźni  dzieci i ich rodziców. Pojawiły się Księżniczki, Wróżka, Elza, Kosmonautka, Sabella, Wiedźma, Zombi, Kotek, Chase, Smok Wawelski, Potwór oraz Sportowcy.

Tego dnia księżniczki bardzo szybko odnalazły Smoka Wawelskiego. Wiedźma była wyjątkowo miła i pozwalała dotknąć swej latającej miotły.

Chętni uczniowie przynieśli rekwizyty lub pacynki związane z teatrem i chętnie o nich opowiadali.

Społeczność szkolna nagrodziła uczestników wydarzenia gromkimi brawami.

Szkolnymi koordynatorami akcji były panie: Agata Jarzyńska i Agnieszka Nowacka. Nad przebiegiem  czuwały także p. Krystyna Grzegorczyk, p. Lidia Pakuła, p. Elżbieta Zbróg oraz uczennice z klasy V: Lena Bąk, Zofia Wojcieszek i Małgorzata Lachowska.   

Kontakt dzieci i młodzieży z teatrem to nie tylko wspólne wyjazdy na spektakle. „Życie od teatru różni się tylko tym, że w życiu nie ma prób generalnych”.

Zabawa w teatr ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, ponieważ pomaga kształtować charakter, rozładowuje emocje i uczy kreatywnego myślenia. Dodatkowo kształtuje prawidłową emisję głosu i dykcję.

Ten dzień był wyjątkowy. Zabawa w teatr dostarczyła uczniom mnóstwo radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *