Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w kolorze błękitu!

2 kwietnia świat ubiera się i zapala na niebiesko. To znak włączenia się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tej akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych współczesnych problemów zdrowotnych.

Z uwagi na to, że w tym roku święto to wypadło w niedzielę, w naszej szkole wydarzenie obchodziliśmy w poniedziałek. W ubiorze zdecydowanie dominował kolor niebieski. Na niebiesko zaświecił również szkolny korytarz ze specjalne przygotowanym na tę okazję plakatem, będącym wspólnym dziełem naszych uczniów. Całość dopełniła wystawa z informacjami dotyczącymi autyzmu. Daliśmy znak, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami ze spektrum. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję wobec tych osób, budując społeczeństwo przyjazne dla odmienności.

Organizatorkami akcji były panie: Izabela Rutkowska oraz Agnieszka Stachera. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *