SPEKTAKULARNY FINAŁ IGRZYSK MATEMATYCZNO-SPORTOWYCH W SP KRÓLEWIEC

19 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Królewcu odbył się finał Igrzysk Matematyczno-Sportowych, podczas którego w życzliwej atmosferze konkurowali uczniowie klas siódmych i ósmych z sześciu szkół podstawowych z Królewca, Miedzierzy, Kłucka, Zaborowic, Mniowa  i Grzymałkowa.

Inicjatorami tego efektownego wydarzenia byli nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego ze szkół z Miedzierzy i z Królewca: p. Karol Mijas, p. Justyna Piekarska, p. Sylwia Blaszyńska i p. Jacek Kołodziejczyk.  
Uroczystego otwarcia dokonały pani dyrektor Anna Cholewińska i pani dyrektor Beata Janiszewska.

Na hali sportowej  pojawili się znamienici goście:  doc. dr Elżbieta Zając z Katedry Matematyki UJK,  p. Jerzy Duda – Zastępca Wójta Gminy Smyków, p. Danuta Jarek – przewodnicząca Rady Gminy Smyków, p. Sylwia Dulewicz – inspektor ds. oświaty, kultury i sportu, p. Elżbieta Woźniak – dyrektor SP w Kłucku, p. Patrycja Ksel nauczyciel z Mniowa, p. Karolina Zając – nauczyciel z Grzymałkowa, p. Agata Frankowicz – nauczyciel z Zaborowic, p. Jacek Kiełbus  – nauczyciel z SP w  Ķłucku, p. Karol Mijas i Sylwia Blaszyńska – nauczyciele z SP w Miedzierzy, p. Justyna Piekarska i p. Jacek Kołodziejczyk z SP w Królewcu oraz studentki z UJK w Kielcach.

Młodzież szkolna w duchu „fair play” rywalizowała ze sobą w trzech konkurencjach, które wymagały nie tylko kondycji fizycznej, ale przede wszystkim sprawności i umiejętności matematycznych. Współpraca, refleks i logiczne myślenie były dzisiaj w wyjątkowej cenie!

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Królewcu w składzie: Amelia Szymkiewicz, Anna Dudek, Artur Basiak i Miłosz Bugajski – laureaci I miejsca.

II miejsce zajęła  grupa z SP w Miedzierzy.

III miejsce zdobyli uczniowie z SP w Mniowie.

Uroczystość wręczenia pucharów, medali i pamiątkowych dyplomów uświetnił p. Grzegorz Piec – starosta konecki.

Warto dodać, że opiekę pielęgniarską sprawowała p. Barbara Kos-Kornaga. Służbę porządkową sumiennie pełnili ósmoklasiści: Hubert Nowacki, Mikołaj Rejmak, Igor Janiszewski i Dawid Janiszewski.

Pyszny poczęstunek przygotowała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Królewcu.

Najważniejsze, że igrzyska dostarczyły uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Połączenie niekwestionowanej królowej nauk ze sportem to innowacja pedagogiczna, która okazała się strzałem w dziesiątkę!

Przypominamy, że honorowy patronat nad innowacją objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Katedra Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz p. Jarosław Pawelec – Wójt Gminy Smyków.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *