Zainwestuj w naszą planetę! Dzień Ziemi w naszej szkole

W tegoroczne obchody Dnia Ziemi zaangażowane zostały wszystkie klasy! Różnorakie akcje i konkursy, które były przeprowadzone pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę” uświadomiły uczniom istotę troski o Ziemię.

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2023 pod czujnym okiem p. A. Łąckiej oraz K. Sykuły klasa 8 włączyła się do akcji mającej na celu przygotowanie dla wszystkich porad „ Jak być eko?”. Wskazówki te zostały wykonane na koszulkach! Dodatkowo, ci sami uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej, która promowała taką właśnie postawę.

Klasy 2 i 3 rozwiązywały ekologiczne łamigłówki, pogłębiając tym samym swoją wiedzę. Pierwszoklasiści swoją wiedzę ekologiczną poszerzyli poprzez wykonanie kart pracy zawierających elementy języka angielskiego. Najmłodsi uczniowie przygotowali plakat ,a piątoklasiści rozwijali swoją wiedzę oraz kreatywność, uczestnicząc w konkursie na ekologiczną rymowankę. Po rozstrzygnięciu wyników:

I miejsce zajęły Lena Szymkiewicz i Weronika Wydra,

II miejsce należało do Antoniego Kusiaka i Patrycji Uzarowicz,

III zaś dla Zuzanny Gierczak i Izabeli Kwaśkiewicz.

Pani dyrektor wręczyła wszystkim zwycięzcom dyplomy oraz słodkie upominki. Zostały również przygotowane 2 gazetki, które zachęcają uczniów do dbałości o naszą planetę. Oddział i punkt przedszkolny oraz klasy 1, 2, 3, 4 i 7 uwieńczyły obchody Dnia Ziemi, włączając się w akcję „Posprzątajmy dla Ziemi”. Klasy 6, 7 i 8 posegregowały zebrane śmiecia, klasy 7 i 8 z zebranych nakrętek plastikowych utworzyły napis „Dzień Ziemi 2023”, pokazując tym samym, że sprzątanie śmieci oraz segregacja odpadów nie jest im obca.

Koordynatorkami tej akcji były: p. A. Łącka i M. Grzeszczuk. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *