„SOS – to Ziemia woła ludzi”

22 IV – Międzynarodowy Dzień Ziemi – zgodnie z nazwą – jest obchodzony na całym świecie także rokrocznie w Szkole Podstawowej w Królewcu.

Z tej okazji w miniony piątek uczniowie kl. VIII A pod kierunkiem p. Małgorzaty Michalak na szkolnym apelu wprowadzili w tematykę tego święta.
Społeczność szkolna mogła posłuchać piosenki Majki Jeżowskiej pt.: „Moja planeta”, a także obejrzeć prezentację multimedialną o  ciekawych miejscach na terenie gminy Smyków i naszego kraju.
Uczennice: Milena Krasowska i Julita Janus zaprezentowały m.in. porady jak dbać o naszą planetę.
Na zakończenie uczniowie klasy II wykonali piosenkę pt. ,,Imieniny Ziemi”.

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na teren wokół szkoły, aby włączyć się w akcję sprzątania środowiska. Wszyscy mieli rękawiczki i worki na śmieci. Z dużą ochotą przystąpili do pracy. Dzieci z zapałem zbierały śmieci ze szkolnego podwórka, parku.
Nie brakowało też ciekawych znalezisk, takich jak stare butelki, skorupy jajek, czy nawet rower bez koła!

Uczniowie klasy II pod kierunkiem pani dyrektor Anny Cholewińskiej zasadzili ozdobne krzewy do donic na placu szkolnym. Następnie posprzątali tereny zielone wokół szkoły, jak również pobocza drogi aż do rzeki Czarnej Taraski. Posegregowane śmieci wrzucili do odpowiednich pojemników.

Z kolei harcerze rozpoczęli „Zielony Tydzień”, który ma na celu podniesienie świadomości swojej, ale także najbliższych, na temat ochrony środowiska, dbania o planetę i zachęcania do podejmowania działań proekologicznych.

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Królewcu okazały się być nie tylko bardzo edukacyjne, ale także ekscytujące dla uczniów. Dzieci zdobyły nową wiedzę i zrozumiały, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Poświęciły swój czas na sprzątanie środowiska i aktywną pracę na rzecz ochrony przyrody.

Nasza planeta na pewno się odwdzięczy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *