Szkolny Konkurs Poetycki rozstrzygnięty!

W ramach XX Tygodnia Bibliotek w Szkole Podstawowej w Miedzierzy ogłoszono konkurs poetycki na wiersz o bibliotece i książkach. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów w dwóch kategoriach: klasy IV – VI i VII – VIII. Organizatorami konkursu była bibliotekarka Aleksandra Kałmuk oraz polonistka i poetka – Agnieszka Czarnecka. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do prezentowania publicznie własnej twórczości, budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa oaz doskonalenie twórczego warsztatu. Z dumą możemy powiedzieć, że cele zostały osiągnięte. Wiersze były zróżnicowane: białe i rymowane.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria kl. IV – VI

I miejsce – Filip Woźniak kl. IV i Adam Sopata kl. V

II miejsce – Zuzanna Gierczak kl. V

III miejsce – Lena Szymanowska kl. V

Wyróżnienia: Oliwia Świadek – Rogalska (kl. V), Filip Tomaszewski (kl. V), Maja Majcher (kl. VI), Mateusz Węgierek (kl. V).

Kategoria kl. VII – VIII

I miejsce – Patryk Jachimowski kl. VII i Martyna Czeczot kl. VII

II miejsce – Amelia Milcarz kl. VII

III miejsce – Matylda Zamachowska kl. VIII i Jakub Blaszyński kl. VII

Podczas apelu dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Beata Janiszewska, gratulując talentu uczniom. Za I miejsca uczniowie od naszej polonistki – poetki, Agnieszki Czarneckiej, otrzymali jej najnowszy tomik wierszy „Uśmiech w szufladzie”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *