Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,MOJA, TWOJA, NASZA BIBLIOTEKA” w Miedzierzy

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja „Tydzień Bibliotek”, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Szkoła Podstawowa w Miedzierzy już po raz kolejny dołączyła do tej ogólnopolskiej akcji.

Hasło XX Tygodnia Bibliotek brzmi: „MOJA TWOJA NASZA BIBLIOTEKA”. Pani bibliotekarka, Aleksandra Kałmuk oraz polonistki naszej szkoły: Agnieszka Leszczyńska, Edyta Wydra i Agnieszka Czarnecka, przygotowały dla uczniów wiele atrakcyjnych wydarzeń:

  1. Kwadrans z książką – codzienne czytanie ulubionych książek – PP, KL. 0-VIII

2. Warsztaty plastyczne:- projekt okładki ostatnio czytanej książki – KL. IV-VII- moja, twoja, nasza biblioteka – KL. III- zakładki do książki – KL. V

3.Poetyckie pranie- konkurs literacki na najciekawszy wiersz o książce i bibliotece

4. Gra edukacyjna na podstawie lektury „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza- KL. VI

5. Klasa IV wykonała w bibliotece zdjęcia obrazujące hasło akcji.

6. Uczniowie klasy VII zmagali się z recenzją ulubionej książki.

7.Podsumowaniem tygodnia bibliotek była ankieta o czytelnictwie w klasach V-VIII.

Celem tych badań było uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy książka jest potrzebna i czy może być zastąpiona przez inne źródła informacji. Odpowiedzi uczniów miały również na celu wskazanie ich czytelniczych zainteresowań tak, by móc pod tym kątem doposażyć szkolną bibliotekę a tym samym zachęcić do częstszego korzystania z jej księgozbioru.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w ankiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *