„ZACZAROWANY ELIKSIR” W KRÓLEWCU

Dzisiaj uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Królewcu pod opieką nauczycieli na czele z panią dyrektor Anną Cholewińską  pomagali przyjaciołom ze zwierzęcego królestwa złamać magiczne zaklęcie. Czy im się udało?

Na początku najmłodsi poznali niesforną małpkę Gapcio oraz łatwowiernego pieska Dyzia, którzy wyruszyli w szaloną podróż pełną przygód i niesamowitych zwrotów akcji. Podczas wędrówki bohaterowie poznali zalety zdrowego odżywiania oraz dobrych manier. Niespodziewanie na drodze pojawiła się nieznajoma starsza pani, która zaoferowała bohaterom tajemniczy „zaczarowany eliksir”. Miał on zapewnić Gapciowi i Dyziowi  szczęście i dostarczyć wielu wymarzonych prezentów. Niestety, bohaterowie  ulegli swojej chciwości.
Na szczęście dość szybko okazało się, że tajemnicza pani okłamała ich. Zamiast góry nowych zabawek doszło do niespodziewanej przemiany Gapcia w dziwnego stwora.
Aby odczarować małpkę magicznym zaklęciem bohaterowie poprosili o pomoc publiczność. Najmłodsi uczniowie z ochotą pomogli łatwowiernym zwierzakom.   Wspólnymi siłami udało się im złamać zaklęcie. 🙂
Z radości wszyscy tańczyli z Gapciem i Dyziem, w których role wcielili się aktorzy Teatru Kurtyna w Krakowie – Beata Foryś i Jakub Ugorowski.

Interesujący spektakl profilaktyczny został sfinansowany przez Gminę Smyków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 r. w ramach XX ŚWIĘTOKRZYSKICH DNI PROFILAKTYKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *