Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Dzień Patrona Szkoły powinien być zawsze celebrowany. Tak też było w naszej szkole.

Obchody tego święta stały się okazją do przybliżenia młodzieży zarówno sylwetki majora Dobrzańskiego, jak i przypomnienia o patriotyzmie i powinnościach wobec ojczyzny. Na uroczystości obecne było Stowarzyszenie Śladami Hubalczyków z prezes Ewą Czarkowską na czele. Na zaproszenie pani dyrektor odpowiedział również Jacek Lombarski- dziennikarz, popularyzator wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim, absolwent wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu publikacji poświęconych „Hubalowi”. Dzięki uprzejmości p. Jacka Lombarskiego młodzież obejrzała i wysłuchała prelekcji na temat Patrona Naszej Szkoły, jak i pułkownika Mariana Zacha, ostatniego „ułana” majora Hubala.

Pani dyrektor słowa podziękowania skierowała zarówno do gości, jak i do młodzieży za wspaniałą akademię przygotowaną przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli: Agnieszki Leszczyńskiej, Agnieszki Stachery oraz Aleksandry Kałmuk. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *