Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera nasze Koła Gospodyń Wiejskich. Za nami festyn w Salacie

Gmina Smyków zawarła w ostatnim czasie umowę z Ministrem Sprawiedliwości w ramach wsparcia ze środków
z Funduszu Sprawiedliwości. Z tego tytułu w miniony czwartek w Urzędzie Gminy w Smykowie wójt Jarosław Pawelec przekazał przedstawicielkom kół gospodyń wiejskich w Salacie, Kozowie, Miedzierzy i Stanowiskach wyposażenie zakupione z dofinansowania. Tak oto KGW w Salacie otrzymało projektor z ekranem, gospodyniez Kozowa mają nową patelnię elektryczną oraz komplet szklanek, „Miedzierzanki” mogą pochwalić się nowym serwisem obiadowym, a KGW w Stanowiskach otrzymało dwa zestawy garnków.

Ponadto w ramach projektu finansowanego z Funduszu Sprawiedliwości każde z kół ma za zadanie zorganizować festyn rodzinny, podczas którego poruszone zostaną tematy kluczowe dla naszego lokalnego bezpieczeństwa.

Pierwszą z tej serii imprez w minioną sobotę zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Salacie na placu przy świetlicy wiejskiej – był to festyn rodzinny „Bezpieczne Lato”. Przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię dla dzieci, grilla i słodki poczęstunek, a także zorganizowano spotkanie informacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, które poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.
O oprawę muzyczną podczas festynu zadbał zespół „Smykovia”.

Kolejny festyn rodzinny, tym razem pod hasłem „Bądź Bezpieczny!” zorganizuje Koło Gospodyń Wiejskich w Kozowie już w najbliższą sobotę od godziny 14:00.

Łącznie dotacja dla gminy Smyków z Ministerstwa Sprawiedliwości opiewa na 19 500 zł, co stanowi 100% kwoty realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *