„Bądź Bezpieczny” – Festyn Rodzinny w Kozowie

„Bądź Bezpieczny” – pod takim hasłem Gmina Smyków w sobotę 10 czerwca zorganizowała festyn rodzinny wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kozowie w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Smyków” finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Dzięki dotacji panie z KGW Kozów przygotowały dla lokalnej społeczności dmuchaną zjeżdżalnię, animatorki, a także poczęstunek w formie słodyczy i grilla. Wszystko to sprawiło, że w sobotę w Kozowie na placu przy tamtejszej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przybyło mnóstwo mieszkańców Kozowa i okolicznych sołectw. A cel imprezy był bardzo ważny – promowanie bezpiecznych zachowań na drodze, a także w sferze wirtualnej. Głównie podczas festynu dbali o to zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Oprócz promowania bezpieczeństwa wśród wszystkich grup wiekowych w sferach, z którymi styczność mamy na co dzień, funkcjonariusze rozdawali gadżety takie jak np. opaski odblaskowe. Podczas wydarzenia obecny był również przedstawiciel koneckiego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Dominik Stępień, który przedstawił ofertę placówki.

Kolejne festyny w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości zorganizują koła gospodyń ze Stanowisk i Miedzierzy. O terminach będziemy informować wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *