Na lekcji u strażaków!

7 czerwca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Kielcach. Jest to największa jednostka w województwie i jedna z trzech w całej Polsce!

Bardzo duże wrażenie na uczniach zrobiły olbrzymie wozy strażackie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Z wielkim zaciekawienie słuchali prowadzącego, a nawet przez chwilę mogli poczuć się strażakami, wsiadając do wozu strażackiego. Ogromną radość dzieciakom sprawili strażacy, wykonując zjazd po metalowej rurze. Drugim punktem wycieczki były zajęcia w sali edukacyjnej „OGNIK” z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Te zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego i jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Uczniowie przekonali się, jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działania w razie zagrożenia pożarowego.

Dziękujemy bardzo Pracownikom Straży Pożarnej w Kielcach za bardzo pouczającą lekcję , która na długo a może na zawsze pozostanie dzieciakom w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *