To była niezapomniana wycieczka!

Trzy dni od 6 do 9 czerwca nasi uczniowie z klas V- VIII spędzili na wycieczce na Mazurach.

Pierwszego dnia wybrali się wraz ze swoimi opiekunami do muzeum mazurskiego w Owczarni. Zapoznali się z tamtejszą starodawną kulturą oraz przedmiotami codziennego użytku na ziemiach pruskich. Następnie udali się do byłej wojennej kwatery Hitlera, która znajdowała się w Gierłoży. Zwiedzali ją, spacerując Wilczym Szlakiem. Mieli czas na zakup pamiątek. Obejrzeli również śluzę w Leśniewie na nieukończonym kanale mazurskim. Na zakończenie pierwszego dnia uczniowie zwiedzili cmentarz z I wojny światowej i punkt widokowy nad jeziorem Święcajty.

Kolejnego dnia udali się do kościoła w Giżycku, aby celebrować dzień Bożego Ciała. Następnie płynęli statkiem Szlakiem Łabędzim. Potem zwiedzali port, pałac z zewnątrz rodu Lendorfów oraz pobliskie pomniki przyrody. Uczniowie oraz ich opiekunowie wybrali się również do Mamerek, aby zwiedzić byłą wojenną kwaterę wojsk niemieckich i bursztynową komnatę. Dla odważnych w Mamerkach znalazła się również 38 metrowa wieża widokowa, na którą wybrało się wielu uczniów. Na dobre zakończenie tego dnia opiekunowie zorganizowali ognisko. Uczniowie piekli kiełbaski, tańczyli Belgijkę oraz wspólnie się bawili przed ośrodkiem i na plaży obok jeziora Gołdopiwo.

Ostatniego dnia wycieczki udali się do Twierdzy Boyen, największego zabytku na Mazurach. Każdego dnia wycieczki oprowadzał ich oraz wzbogacał ciekawostkami przewodnik mazurski Witosław Wyrobek. Po zakończeniu zwiedzania, pełni pozytywnych emocji i wspomnień, wszyscy wrócili bezpiecznie autokarem do szkoły, skąd odebrali ich rodzice. Było cudownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *