PASJONUJĄCE STARCIE NA SZACHOWNICY – TURNIEJ SZACHOWY DLA PIERWSZOKLASISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRÓLEWCU

W środę 14 czerwca 2023 r. odbył się niezwykły turniej szachowy dla uczniów klasy pierwszej SP w Królewcu. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło wiele radości, pozytywnych emocji i nowych doświadczeń najmłodszym szachistom, którzy udowodnili, że wiek nie ma znaczenia, jeśli chodzi o pasję i talent szachowy.

Uczniowie od września przygotowywali się do tego wydarzenia. Pod okiem  nauczycielki szachów – p. Justyny Piekarskiej  uczyli się podstawowych zasad gry, ruchów figur i strategii szachowych. To dzięki niej dzieci zdobywały nowe umiejętności i rozwijały swoje intelektualne zdolności.
Zaangażowanie pierwszoklasistów i chęć do nauki były niesamowite.

Głównym celem turnieju było stworzenie przyjaznej atmosfery, w której wszyscy uczestnicy mogli nauczyć się czegoś nowego i czerpać radość z szachowej rywalizacji. Podczas rozgrywek panowała ogromna koncentracja i skupienie. Mali geniusze umysłu starali się znaleźć najlepsze rozwiązania i wykazać się pomysłowością w swoich posunięciach.

 Wszystkie rundy turnieju były pełne niezwykłych momentów i emocji. Dzieci wykazywały się nie tylko wiedzą szachową, ale również umiejętnością koncentracji i logicznego myślenia. Każda partia była jak wyjątkowa gra umysłowa, w której  młodzi szachiści próbowali zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.
Po wielu emocjonujących starciach ogłoszono zwycięzców. Pani dyrektor Anna Cholewińska wręczyła Statuetki Szachowe. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał złoty medal oraz pamiątkowy dyplom.
Najlepszą Klasową Szachistką  została  Paulina Cichocka, a Najlepszym Klasowym Szachistą – Kacper Grabarczyk. Uczniowie Ci zachwycili wszystkich swoją precyzją i umiejętnością przewidywania ruchów przeciwnika. W tym Turnieju nie było przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Voucher, który upoważnia do bezpłatnego udziału  w 1 zajęciach szachowych organizowanych przez LUKKS w formie zdalnej,  pozyskane przez panią Justynę Piekarską.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć. Ten turniej nie tylko dostarczył nam wielu wspaniałych chwil, ale również pomógł w rozwijaniu umiejętności poza tradycyjnymi przedmiotami szkolnymi. Szachy to nie tylko gra, ale również doskonałe narzędzie do uczenia się strategii, koncentracji i logicznego myślenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za ich wysiłek i zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na szachowej arenie. Mamy nadzieję, że ten turniej to początek długiej i pasjonującej drogi w świecie szachów dla naszych uczniów.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom za organizację turnieju: pani  Justynie Piekarskiej i Lidii  Pakule, bez nich ten turniej nie byłby możliwy. A rodzicom dziękujemy za zakup medali i statuetek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *