DRUŻYNA Z KRÓLEWCA TAKŻE ŚWIĘTOWAŁA 110-lecie HARCERSTWA!

Harcerze z 11. Koneckiej Drużyny Harcerskiej „Ludzie Wiatru”  działającej przy Szkole Podstawowej w Królewcu, w dniach 16.06-18.06.2023 r. wzięli udział w Zlocie organizowanym przez Hufiec ZHP Końskie,  z okazji 110-lecia Harcerstwa na Ziemi Koneckiej. 
Świętowanie jubileuszu rozpoczął rajd z Sielpi do Końskich, gdzie harcerze mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami harcerskimi. Po dotarciu na miejsce, tj. do Parku Miejskiego w Końskich, rozpoczęły się  przygotowania do „obozowania”- rozbicie namiotów, obrzędowe ognisko, czas na ciekawe spotkania, śpiew, integrację hufcowych drużyn.

W sobotę  od rana  harcerze z koneckich drużyn przygotowali moc atrakcji, nie tylko dla siebie, ale także dla przybyłych gości. Były różnego rodzaju zajęcia sportowe, rozrywkowe, plastyczne, manualne,  zabawy i gry, strzelnica.  Nasza 11.  KDH wyspecjalizowała się w tworzeniu ozdób, bransoletek, breloczków itp., zapewniając sobie zainteresowanie  najmłodszych, jak i starszych uczestników zlotu i osób zwiedzających.

Po południu miał miejsce wykład prof. Adama Massalskiego na temat „Miejsca harcerstwa w polskiej kulturze narodowej oraz dorobku harcerstwa na Kielecczyźnie i w Końskich”, a tuż obok w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie  odbyła się harcerska wystawa.

Wieczorem harcerze i goście koncertowali z zespołem „Melodyjki” z Hufca Staszów a potem brali udział w ciekawej inscenizacji pt. „Światłobranie”, gdzie nasi harcerze pięknie się zaprezentowali.

Zlot z okazji 110-lecia Harcerstwa na Ziemi Koneckiej zakończył się uroczystym apelem,  były  podziękowania, gratulacje i wyróżnienia.
Podczas zlotu nasze druhny były pod opieką drużynowej Anety Grot i p. Krystyny Grzegorczyk. Naszych harcerzy wspierała pani dyrektor Anna Cholewińska oraz zastępca Wójta Gminy Smyków p.  Jerzy Duda.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wszelką pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *