„Bezpieczna Gmina Smyków”- „Bezpieczna rodzina”

W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Stanowiskach wraz z gminą Smyków zorganizowały festyn „Bezpieczna rodzina” finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Smyków”.

Dzięki dotacji gmina Smyków zorganizowała dla lokalnej społeczności dmuchaną zjeżdżalnię, animatorki oferujące m. in. malowanie twarzy czy robienie zmywalnych tatuaży dzieciom,
a dla nieco starszych uczestników festynu był pyszny poczęstunek przygotowany przez gospodynie z KGW Stanowiska. Tego dnia nie chodziło jednak jedynie o atrakcje – podczas imprezy promowano bezpieczne zachowania na drodze, a także poruszono coraz bardziej powszechne tematy wyłudzeń. W ramach imprezy rozdawano opaski odblaskowe, ulotki informacyjne z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Końskich.

Sukces tego przedsięwzięcia było widać gołym okiem – na plac przy Świetlicy Wiejskiej
w Stanowiskach przybyło wielu mieszkańców z terenu gminy Smyków. Ostatni rodzinny festyn w ramach programu „Bezpieczna Gmina Smyków” odbędzie się już w tę sobotę w Miedzierzy na placu przy tamtejszej szkole podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *