„Witaj Szkoło!” – Festyn z KGW „Miedzierzanki”

W sobotę 2 września Koło Gospodyń Wiejskich „Miedzierzanki” wraz z gminą Smyków zorganizowały festyn pod nazwą „Witaj Szkoło!” finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Smyków”. Była to ostatnia inicjatywa w ramach wsparcia pozyskanego z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dzięki dotacji gmina Smyków zorganizowała dla lokalnej społeczności mnóstwo atrakcji, a wśród nich były między innymi dmuchana zjeżdżalnia, animatorki czy pyszny poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Miedzierzy – grill, wata cukrowa, ciasta, napoje i lody.

Tego dnia nie chodziło jednak wyłącznie o atrakcje – podczas imprezy promowano bezpieczne zachowania na drodze
i w cyberprzestrzeni, jak również mówiono o przestępstwach, jakie są dokonywane na dzieciach i młodzieży. W ramach imprezy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich rozdawali opaski odblaskowe, a zgromadzeni goście mogli pobierać ulotki informacyjne z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Końskich.

Na plac przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy przybyło wielu mieszkańców z terenu gminy Smyków. Ostatni rodzinny festyn w ramach programu „Bezpieczna Gmina Smyków” możemy więc zaliczyć do udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *