29 września 2023 roku – DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA!

Dzień Głośnego Czytania to przyjemna i pożyteczna inicjatywa Polskiej Izby Książki z 2001 roku. Patronką Dnia została Janina Porazińska, wybitna pisarka i autorka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin autorki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Poświęćmy na czytanie każdego dnia choćby 30 minut, a będzie to duży sukces! Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy.  Dodatkowo rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i pozwala przeżyć wspaniałe emocje.
Z tej okazji zorganizowaliśmy głośne czytanie przez dzieci fragmentów lektur i bajek. Uczniowie klasy trzeciej czytali „Dzieci z Bullerbyn”, klasy drugiej „Pamiętnik Czarnego Noska”, a pierwszakom „Magiczne bajki Viva” przeczytała wychowawczyni Maria Zbróg.
Bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki, gdzie wysłuchały „Bajek” A. Fredry. Wypożyczyły sobie do domu książeczki, aby poczytali im rodzice. Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze i głęboko wierzymy, że na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Organizatorem inicjatywy była Aleksandra Kałmuk.
Dziękuję wychowawcom i uczniom za dzisiejsze spotkanie i pamiętajcie, że Dzień Głośnego czytania może być celebrowany codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *