UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ!

Czwartek, 19 października, w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. Odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania naszych pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor skierowała kilka słów do uczniów. Zapewniła, że od tej pory nasza szkoła będzie dla nich drugim domem, gdzie będą się czuli bezpieczni, szczęśliwi i ufni – tak jak w domu. Będą zdobywać tu wiedzę, nowe doświadczenia, nawiązywać nowe przyjaźnie. Będzie to czas radości, ale też pierwszych porażek, z którymi nie pozostaną sami. Rodzicom podziękowała za zaufanie, którym obdarzyli naszą szkołę, oddając swoje pociechy pod naszą opiekę. Następnie nasi najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi przed rodzicami, dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami starszych klas edukacji wczesnoszkolnej. I wreszcie nastąpiła ta najważniejsza chwila – ślubowanie oraz pasowanie na uczniów. Pani Beata Janiszewska wielkim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Wychowawczyni, Maria Zbróg, wręczyła maluchom symboliczne dyplomy. Natomiast rodzice obdarzyli swoje pociechy upominkami. Na zakończenie głos zabrał pan Wicewójt -Jerzy Duda i pani Sylwia Dulewicz – inspektor do spraw oświaty, którzy również złożyli życzenia pierwszakom.

To była wspaniała chwila dla całej społeczności szkolnej. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność! Uroczystość przygotowali nauczyciele: Maria Zbróg i Aleksandra Kałmuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *