„BEZPIECZNI NA DRODZE”

25 października gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich młodszą aspirant Sylwię Soboń, która przeprowadziła wśród uczniów prelekcję nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach szkolnej akcji „Bezpieczni na drodze”.
W edukacyjnym spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Pani aspirant szczegółowo omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo, rowerem i hulajnogą. Wskazała jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej wrócić. Motywowała do odpowiedzialnych zachowań na drogach, także w czasie wolnym od zajęć. Ostrzegała przed możliwymi niebezpiecznymi zdarzeniami i wskazywała prawidłowe zachowania w takich sytuacjach. Zwróciła szczególną uwagę na konieczność wyposażenia w elementy odblaskowe. Dziękujemy za bardzo cenne wskazówki.
Po prelekcji nastąpiło podsumowanie szkolnych konkursów związanych z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pani dyrektor Beata Janiszewska oraz sierż. szt. Sylwia Soboń wręczyły zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. W październiku zorganizowano w szkole konkurs plastyczny pt. „BEZPIECZNI NA DRODZE” dla przedszkolaków oraz dla uczniów klas I-III oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pt. „Doskonale wiem, jak na drodze zachowywać się”, których organizatorem była pani Magdalena Grzeszczuk.
Oto wyniki konkursów:
*Przedszkole (konkurs plastyczny):
– I miejsce- Zofia Grzeszczuk
-II miejsce- Jan Grzeszczuk
-III miejsce- Bartosz Szpiczak-Brzeziński
*Klasy I-III (konkurs plastyczny):
-I miejsce- Hanna Grzeszczuk (kl.2)
-II miejsce- Wojciech Wrzesień (kl2)
-III miejsce- Aleksander Bartosik (kl.1)
*Klasy IV-VIII (test wiedzy):
-I miejsce- Dawid Kucharski (kl.7)
-II miejsce- Gabriela Stachera (kl.4)
-III miejsce- Natalia Kucharska (kl.4)
Serdecznie gratulujemy!!! 😍
Pragniemy nadmienić, że nasza szkoła przystąpiła do Świętokrzyskiego Pilotażowego Programu Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023 ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. W związku z tym podjęliśmy już szereg działań propagujących bezpieczeństwo na drogach wśród dzieci, młodzieży, społeczności szkolnej i lokalnej. I wiele jeszcze przed nami. Trzymajcie za nas kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *