NOWY SPRZĘT DLA ŚWIETLIC

Do świetlic wiejskich z naszej gminy trafiło nowe wyposażenie – wśród niego m. in. zestawy garnków, serwisy kawowe, maszyna do waty cukrowej czy mikser planetarny. Na ręce opiekunów świetlic sprzęt powierzył wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec w miniony czwartek. Dla naszych jednostek to wielkie wsparcie – świetlice pełnią rolę małych ośrodków kultury i stwarzają przestrzeń dla integracji mieszkańców. Podczas wielu imprez mieszkańcy korzystają z zasobów świetlic, a nowy sprzęt będzie służył przez wiele lat. Doposażenie wpłynie znacząco na ilość i jakość wydarzeń, które będą skuteczniej realizowane na terenie naszej gminy. Z zakupionego sprzętu będą mogli korzystać mieszkańcy w każdym wieku, w tym także młodzież szkolna i seniorzy.
Na doposażenie świetlic wiejskich z terenu gminy Smyków w ramach projektu finansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego otrzymaliśmy ponad 14 tysięcy złotych, całość inwestycji to z kolei blisko 18 tysięcy.
Szczegółowo:
Łączna kwota inwestycji: 17 953,88zł. Dofinansowanie w ramach projektu „Wsparcie funkcjonalności obszarów wiejskich” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: 14 363,10zł. Budżet gminy: 3 590,78zł.
Świetlica w Królewcu otrzymała:
– serwis kawowy
– garnek z kranikiem
– brytfanna emaliowana
– zestaw patelni marmurkowych
– zestaw garnków 4 częściowych nierdzewnych
Świetlica w Smykowie otrzymała:
– bemar
– witryna chłodząca
– kociołek elektryczny
– zestaw filiżanek do kawy
– brytfanna 8-litrowa
Świetlica w Kozowie otrzymała:
– mikser planetarny
Świetlica w Salacie otrzymała:
– kuchnia wolnostojąca
Świetlica w Stanowiskach otrzymała:
– namiot ekspresowy
Świetlica w Przyłogach otrzymała:
– maszyna do waty cukrowej
Świetlica w Miedzierzy otrzymała:
– składany stół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *