UROCZYSTOŚCI W ZYCHACH – PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!

29 października przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem upamiętniającym pobyt naszego patrona mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” we wsi Zychy gmina Radoszyce oraz pamięci represjonowanych mieszkańców udzielających hubalczykom pomocy. Poczet sztandarowy: Mateusz Kasiński, Oskar Pawlikowski, Dominik Kuleta i Natalia Opala godnie nas reprezentował wśród obecnych na uroczystości. Po wstępnych przemówieniach gości oraz krótkiej części artystycznej młodzieży ze szkoły w Kłucku przypominającej patriotyczną działalność żołnierzy „Hubala” nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem. Kwiaty w imieniu szkoły składali: pani dyrektor Beata Janiszewska oraz harcerze: Filip Tomaszewski i Jakub Stachera.
To ważne, by społeczność naszej szkoły pamiętała o działalności „Hubala” na terenie powiatu koneckiego.
Zawsze pamiętamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *