SP w Miedzierzy laureatem Wojewódzkiego Konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA 2023!

ŚWIECIMY PRZYKŁADEM!

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy znalazła się w gronie finalistów wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa szkoła 2023”. Wręczenie nagród laureatom odbyło się wczoraj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Naszą szkołę reprezentowali: pani Dyrektor Beata Janiszewska, szkolny koordynator konkursu Magdalena Grzeszczuk oraz najbardziej zaangażowani uczniowie – Natalia Kucharska, Gabriela Stachera i Wojciech Wrzesień.
Na finałowej gali towarzyszyli nam: Zastępca Wójta Gminy Smyków Jerzy Duda, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich asp.szt. Andrzej Młodawski oraz przedstawiciel policji w Końskich asp. Monika Zamachowska.
Z całego województwa świętokrzyskiego na konkurs wpłynęło 40 prac. Wyróżnionych i nagrodzonych zostało 12 szkół z regionu.
Nasza szkoła zajęła zaszczytne VII miejsce w województwie i okazała się najlepsza w powiecie koneckim.
Celem konkursu, który po raz pierwszy odbył się w naszym województwie było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez zaangażowanie i aktywność dyrektorów szkół, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz popularyzacja zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Nasza szkoła mocno zaangażowała się w realizację zadań konkursowych. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali wyposażeni w elementy i kamizelki odblaskowe. Nagraliśmy film i piosenkę, zorganizowaliśmy konkursy plastyczne, fotograficzne i testy wiedzy, imprezy plenerowe, spotkania i prelekcje z przedstawicielami policji, prelekcje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i udzielaniu pierwszej pomocy. Promowaliśmy bezpieczeństwo w lokalnych mediach, wśród seniorów i lokalnej społeczności. Jak widzicie nie było łatwo znaleźć się wśród najlepszych!
Sukces zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu uczniów, którzy pod czujnym okiem pani dyrektor Beaty Janiszewskiej i szkolnego koordynatora konkursu Magdaleny Grzeszczuk zrealizowali szereg inicjatyw w szkole i poza nią!
Teraz jesteśmy widoczni i bezpieczni na drodze, „ŚWIECIMY PRZYKŁADEM” i ogromnie cieszymy się z wyróżnienia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *